Logo 112Assen

Redactie algemeen 0 reactie(s) za 30 oktober 2021, 2:48

Poll: Stoppen met winter- en zomertijd. Wat vind jij?

Laatst bijgewerkt: zaterdag 07:33 uur
NEDERLAND – Komende nacht gaat de klok weer een uur terug en schakelen we over op de wintertijd.

De Europese Commissie wil de zomertijd en wintertijd afschaffen. Het kabinet vindt dat de Europese Commissie nog niet duidelijk aangeeft wat de voor- en nadelen van de afschaffing zijn. Het is een langslepende discussie.

Omschakelen naar ‘altijd zomertijd’
In de zomer verandert er dan niets. Op 21 juni komt de zon dan om 05.20 op. En gaat rond 22.00 uur weer onder. In de winter wordt dan een uur later licht. En gaat de zon een uur later onder. Op 21 december komt de zon dan om 09.45 uur op (in plaats van om 08.45 uur) en gaat om 17.30 uur weer onder (in plaats van 16.30 uur).

Omschakelen naar ‘altijd wintertijd’
In de winter verandert er dan niets. Op 21 december komt de zon dan om 08.45 op. En gaat rond 16.30 uur weer onder. In de zomer wordt het dan een uur eerder licht. En gaat de zon een uur eerder onder. Op 21 juni komt de zon dan om 04.20 uur op (in plaats van 05.20 uur) en gaat om 21.00 uur weer onder (in plaats van 22.00 uur).

Stoppen met winter- en zomertijd. Wat vind jij?

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Assen

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Assen
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.